Požičovňa áut Rai

 

Posledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo Slovenska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Jednoduchý spôsob, ako sa vyhnúť častým problémom s autom

Žiadny človek nie je neomylný a dokonalý. Preto ani jeho myšlienky a vynálezy nemôžu byť dokonalé. Hoci sa technológie vyvíjajú a idú míľovými krokmi dopredu, nič nevydrží večne. Alebo ak sa môže, tak sa pokazí.

To znamená náklady navyše. A majitelia áut dobre vedia, že návšteva servisu ide často hlboko do vrecka a môžete z neho veľmi ľahko odísť ľahší o pár stoviek až tisíc eur.

Aké problémy to sú?

Mŕtva batéria

Nasadnete do auta, zasuniete kľúč do zapaľovania, otočíte a nič. Auto neštartuje. Ak máte plnú nádrž, problém je najčastejšie v tom, že vám došla autobatéria.

Síce jej životnosť je čoraz dlhšia, to ešte neznamená, že vám aj vydrží. Najmä ak neviete jeden málo známy fakt, kvôli ktorému ju mnoho majiteľov áut musí v zime vymieňať.

Cez leto vplyvom horúcejšieho počasia vzniká väčšie riziko sulfatácie oloveného akumulátora v batérii. To znamená, že sa akumulátor znehodnocuje a horší sa jeho výkon a správne fungovanie pre znižovanie kapacity. Keďže počas zimy pri štartovaní musí pri štartovaní motor prekonať väčší odpor ako v lete, batéria na to nemusí stačiť.

Aj napriek tomu, že v zime dochádza k pomalšiemu samovybíjaniu, nemali by ste kontrolu batérie podceňovať. Vybité totižto zamŕzajú oveľa rýchlejšie, ako plne nabité a to už pri teplote pod 0 °C. Jej stav môžete skontrolovať voltmetrom alebo pri každej kontrolnej návšteve servisu.

Vŕzganie hnacieho remeňa

Tento problém si všimnete aj keby ste nechceli. Ten otravný zvuk, ktorý počujete každých pár sekúnd z motora a ako vám škrípe v uchu sa nedá ignorovať. Najčastejšie vzniká pri rozstrapkaní alebo prasknutiu remeňa na motore. Pri niekoľko tisícových otáčkach za minútu neriešenie tohto problému môže mať pre vaše auto fatálne následky.

Výmena oleja

Keďže olej má hlavne mazaciu funkciu a tá sa časom stráca, je potrebné ho pravidelne meniť. Každý dopravný expert vám povie inú odporúčanú dobu, pretože tá sa presne určiť nedá. Závisí to od typu auta aj ako veľmi mu dávate zabrať. No odporúča sa meniť ho približne každý rok, čo zodpovedá najazdeným 12000 – 15 000 kilometrom.

Nenechajte sa však oklamať tým, že výmena oleja je úplne jednoduchá záležitosť. Ak zo starého znehodnoteného oleja ostanú v náplni usadeniny, môžu v motore ostať usadeniny, ktoré rýchlo znehodnotia aj nový olej, ktorý ich ľahko rozpustí a vstrebá do seba. A budete opäť tam, kde ste boli.

A ako sa im vyhnúť? Jednoducho. Stačí mať prenajaté auto. Vtedy sa o všetky tieto veci postará vaša autopožičovňa.