Požičovňa áut Rai

 

Stránku si práve pozerá: 14 návštevníkov.
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo Slovenska
Posledná objednávka: Škoda Octavia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Fabia - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Audi Q8 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Škoda Fabia III Combi - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mercedes Brabus G - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Superb - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Mini Cooper S - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf Variant - klient z DánskaPosledná objednávka: BMW 3 - klient z TalianskaPosledná objednávka: Mercedes A-Class - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: BMW 5 - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: Škoda Karoq - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Skoda Octavia Scout - klient zo ŠvajčiarskaPosledná objenávka: Škoda Kamiq - klient zo ŠpanielskaPosledná objednávka: Škoda Kodiaq - klient zo SlovenskaPosledná objednávka: VW Golf - klient z HolandskaPosledná objednávka: Mercedes V-Class - klient z PoľskaPosledná objednávka: Audi A4 - klient z BelgickaPosledná objednávka: Audi A5 - klient z MaďarskaPosledná objednávka: Audi RS Q8 - klient zo SlovenskaArray

Najčastejšie otázky ohľadom prenájmu áut

Ak sa chystáte prenajať si auto určite je dobré vedieť čo všetko to obnáša a aké budú vaše povinnosti. 

Čo je to depozit formou predautorizácie?

Pri každom prenájme áut je nutné zložiť depozit. Depozit vykonávame aj formou predautorizácie - operácie slúžiacej na blokovanie určitej sumy na karte. Táto operácia je vykonávaná autorizačným centrom kariet príslušnej banky. Po vrátení vozidla v poriadku je tento depozit uvoľnený. (Celá suma predautorizácie ostáva na vašom účte, ak je auto vrátené v poriadku táto suma je uvoľnená, ak nie slúži ako depozit počas doriešenia poistnej udalosti).

Kedy dostanem depozit spať/kedy bude odblokovaný?

Depozit bude z našej strany uvoľnený/vrátený ihneď po vrátení vozidla v poriadku, to znamená ak je vozidlo vrátené čisté, dotankované a bez nových poškodení. Následne záleží na Vašej banke kedy spracuje uvoľnenie/vrátenie finančných prostriedkov. Uvolnenie/vrátenie finančných prostriedkov zo strany Vašej banky môže trvať 3 až 5 pracovných dní. V prípade, ak po tejto dobe neevidujete uvoľnenie/vrátenie finančných prostriedkov, zdržanie nastalo pravdepodobne na strane vydavateľskej banky, preto kontaktujte naše rezervačné oddelenie emailom na rai@rai.sk, odkiaľ Vám vieme zaslať potvrdenie o zúčtovaní na našej strane s ktorým sa môžete obrátiť na Vašu vydavateľskú banku.

V akom stave je vozidlo pri prevzatí?

Vozidlo dostávate čisté s plnou nádržou. Naše vozidlá sú v TOP stave a 90% vozidiel sú staré maximálne 3 roky.

Aké doklady dostávam k vozidlu?

Na začiatku prenájmu dostávate zmluvu o prenájme auta a všetky potrebné doklady (technický preukaz, doklad o povinnom poistení, doklad o diaľničnej známke, kontakt,...)

Aké poistenie je v cene?

V cene je zahrnuté poistenie PZP – poisťovňa KOOPERATIVA – generálna zmluva. Podľa žiadosti klienta havarijné poistenie vozidiel do štátov EÚ (výška spoluúčasti podľa triedy vozidla).

Cena v cenníku je uvedená za 1 deň? Koľko trvá prenájom na 1 deň?

Denný prenájom trvá 24 hodín. Každá cena uvedená v cenníku je denná sadzba pri konkrétnom počte dní prenájmu. (napr. od rána 8:00 hod. do ďalšieho dňa ráno 8:00 hod.)

Do ktorých krajín môžem s vozidlom od RAI vycestovať?

Vycestovať môžete bez obmedzenia do krajín Európskej Únie s výnimkou Bulharska a Rumunska. S našimi vozidlami je zakázané cestovať na Ukrajinu, do Srbska, Kosova, Bosny a Hercegoviny, Albánska, Macedónska a ostatných krajín bývalého Sovietskeho zväzu.  

Môžem vozidlo vrátiť aj neskoro večer alebo cez víkend?

Vozidlo môžete vrátiť aj vo večerných hodinách alebo cez víkend. Môže sa ale stať, že podľa typu prenájmu bude táto služba spoplatnená vo výške 30 - 65 Eur. Najlepšie je túto možnosť spomenúť pri objednávke, v nadväznosti na čo Vám bude vypracovaná konkrétna cenová ponuka.

Ako môžem platiť za prenájom?

Za prenájom môžete platiť v hotovosti alebo kartou – debetnou alebo kreditnou /VISACARD,MASTER CARD, MAESTRO nie cez AMERICAN EXPRESS alebo Diners Club./

Kedy dostávam zľavu?

Ak si vozidlo prenajímate na viac dní, resp. si ho od nás požičiavate často. Zľavy nie je možné kombinovať. O konkrétnej zľave alebo akcií dostanete informáciu priamo v cenovej ponuke, ktorú dostávate emailom.

Kde si môžem prevziať vozidlo?

Vozidlo si môžete prevziať na jednej z našich pobočiek v Bratislave, Banskej Bystrici, Poprade alebo Košiciach. Vozidlo Vám ale tak isto vieme pristaviť na adresu podľa Vášho výberu. Táto služba môže byť v závislosti od doby prenájmu, termínu prenájmu a typu vozidla spoplatnená.    

Dostávam k vozidlu aj diaľničnú známku?

V rámci prenájmu dostávate diaľničnú známku platnú na území Slovenskej Republiky.

Čo mám robiť v prípade poistnEJ udalosTI?

V každom prípade je v prvom rade nevyhnutné kontaktovať naše servisné oddelenie (kontakt dostávate na začiatku prenájmu) a následne políciu SR.

V akom časovom predstihu je potrebné si vozidlo rezervovať?

Naša spoločnosť pracuje v rezervačnom systéme. Vozidlo je vhodné  rezervovať si v dostatočnom časovom predstihu. V prípade potreby súrneho prenájmu je najlepšie zavolať na jedno z čísel našej spoločnosti a informovať sa ohľadom vozidiel, ktoré sú práve k dispozícií.

Sú vozidlá, ktoré sa nachádzajú na webovej stránke, všetky voľné?

Na webovej stránke spoločnosti v sekcii Cenník sú uvedené všetky vozidlá, ktoré má naša spoločnosť vo vozovom parku. Neznamená to, že sú všetky voľné. Túto skutočnosť je najlepšie overiť si telefonicky alebo emailom. 

sÚ OBMEDZENIA NA TYP VOZOVKY/CIEST, NA KTORýCH MôžEM POUŽÍVAť VYPOŽIčANÉ VOZIDLO?

Naše vozidlá je možné používať len na oficiálnych cestných komunikáciách. Je zakázané šoférovať akékoľvek naše vozidlo po vedľajších alebo poľných cestách. 

Kedy je moja objednávka potvrdená?

Rezervácia, ktorú vypĺňate prostredníctvom našej stránky, je predbežná. Do 24 hodín Vás bude kontaktovať naše rezervačné oddelenie s konkrétnou ponukou na vozidlo. Rezervácia je potvrdená až po zložení depozitu 100 Eur – formou preduatorizácie/blokácie na karte. V individuálnych prípadoch, kedy karta klienta neumožňuje vykonať transakciu predautorizácie, je možnosť tento depozit zložiť vkladom na účet spoločnosti RAI Internacional.

Cena je vrátane DPH?

Naša spoločnosť je platcom DPH. Všetky ceny na stránke sú uvedené bez DPH.

Čo mám robiť keď si potrebujem prenájom vozidla predĺžiť?

Čo najskôr ako je to možné je potrebné o tejto skutočnosti informovať naše rezervačné oddelenie a overiť si či je možné prenájom predĺžiť - najneskôr minimálne 24 hodín pred pôvodným termínom vrátenia vozidla.

Čo sa stane v pripade, že mi meŠká lietadlo, vlak, autobus, ... ?

V prípade meškania autobusu, vlaku alebo lietadla je účtovaný poplatok za čakanie. Čakanie do 30 minút je akceptované. V prípade, že prilietate, všetky poplatky, ktoré vzniknú nie Vaším zavinením si môžete uplatniť u leteckej spoločnosti. 

Aký je minimálny vek potrebný na prenájom vozidla?

Minimálny vek je 21 rokov, šofér musí byť držiteľom vodičského preukazu min 1 rok. 

Pri vozidlách business triedy, vyššej triedy, luxusnej triedy, SUV a pri viacmiestnych vozidlách je minimálny vek prenájmu 25 rokov.

Kontaktný formulár

CAPTCHA
Vyplňte Captchu pre overenie.